Pierwsza wizyta w gabinecie
Dla pacjenta
Pierwsza wizyta w gabinecie

Sukces leczenia stomatologicznego zależy w pewnej mierze również od pacjenta. Współpraca z lekarzem ułatwia właściwą diagnostykę i usprawnia proces leczenia.

To szczególnie ważne w kontekście pierwszej wizyty. Przeprowadzamy wówczas szczegółowy wywiad z pacjentem, poznajemy się, rozmawiamy o Państwa obawach, potrzebach i oczekiwaniach.

Pacjentom przed pierwszą wizytą u stomatologa zalecamy:

 • przynieść ze sobą dokumentację z poprzedniego leczenia stomatologicznego; ułatwi nam to kontynuację leczenia,
 • w przypadku posiadania – przynieść ze sobą diagnostyczne zdjęcie RTG pantomograficzne – oczywiście możemy je również wykonać w Centrum ARTIMEDICA (patrz: diagnostyka radiologiczna),
 • w razie przyjmowania leków – zapamiętać lub zapisać ich nazwy,
 • dokładnie wyszczotkować zęby, w tym oczyścić przestrzenie pomiędzy zębami za pomocą nici dentystycznych i/lub szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych; w klinice ARTIMEDICA dostępne są jednorazowe zestawy szczoteczki i pasty do zębów – prosimy poprosić o taki zestaw w recepcji.

Gwarantujemy bezpieczeństwo – możecie być Państwo pewni, że jesteście dla nas najważniejsi, a troskę o Wasz uśmiech powierzyliście w dobre ręce.

Naszymi priorytetami są: profesjonalizm, nowoczesne metody leczenia i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Po badaniu kontrolnym, przygotowujemy indywidualną propozycję planu leczenia, omawiamy w szczegółach jego kilka wariantów – ustalamy harmonogram ewentualnego leczenia oraz kosztorys.


 

Zasady rejestracji

Pacjent jest dla nas najważniejszy – dokładamy wszelkich starań, by sprostać jego oczekiwaniom odnośnie terminu i formy wizyty.

Wizyta planowa

W celu umówienia się na wizytę: przegląd, konsultację lub planowe leczenie prosimy o kontakt telefoniczny.

Wizyta pilna

W nagłych przypadkach (urazy, krwawienie, nagła utrata zęba, ostry ból) prosimy o niezwłoczny kontakt – najlepiej telefoniczny i zgłoszenie podczas rejestracji, że sprawa jest pilna.

W takim przypadku, po konsultacji z lekarzem, dołożymy starań, by przyjąć Państwa w jak najszybszym terminie – poza kolejnością, ewentualnie poza regularnym grafikiem pracy lekarza.

Wizyta pacjentów spoza Wrocławia – z innych miejscowości w kraju i z zagranicy

Jeżeli jesteście Państwo spoza Wrocławia i chcielibyście się umówić na wizytę w naszej Klinice, prosimy o kontakt telefoniczny oraz przesłanie wiadomości e-mail zawierającej:

 • planowany terminu przyjazdu do kraju/do Wrocławia i informację o długości pobytu, jeśli pozostaje on w związku z leczeniem
 • szczegółowy opis dolegliwości (problemu estetycznego, gdy mowa o zabiegach stomatologii estetycznej)
 • historię dotychczasowego leczenia, posiadane przez pacjenta zdjęcia RTG, RVG, tomograficzne

Pacjenci spoza Wrocławia umawiający się na wizytę i leczenie w Holistycznym Centrum Implantologii, Ortodoncji i Protetyki ARTIMEDICA mogą liczyć na pomoc w zakresie:

 • transportu do i z Wrocławia (lotniczego, samochodowego lub koleją)
 • rezerwacji hotelu we Wrocławiu, transportu na terenie miasta
 • organizacji pobytu w pięknym mieście Wrocław

Prosimy o kontakt w powyższej sprawie z pracownikami recepcji Kliniki.

Zalecenia dla pacjentów z oznakami dentofobii i nie tylko

To nie wstyd bać się dentysty. Stomatolodzy kliniki ARTIMEDICA pomogą Państwu pozbyć się ewentualnych obaw i zadbają o to, by leczenie było bezbolesne, w pełni komfortowe i możliwie krótkotrwałe.

Pacjentom z objawami dentofobii polecamy:

 • umówić się przed właściwym leczeniem na wizytę adaptacyjną, podczas której poznamy się, otwarcie rozmawiając o Państwa obawach, potrzebach i oczekiwaniach,
 • wybrać na wizytę u stomatologa dzień, w którym nie macie Państwo do załatwienia ważnych spraw mogących być dodatkowym źródłem stresu,
 • unikać pośpiechu, który może powodować niepotrzebne napięcie,
 • pozytywnie nastawić się do spotkania w Klinice – to już połowa sukcesu,
 • przed wizytą zjeść coś słodkiego – glukoza poprawia humor; ważne jest jednak, by przed badaniem pamiętać o dokładnym umyciu zębów (możecie to Państwo zrobić u nas w gabinecie korzystając z bezpłatnych jednorazowych szczoteczek).
Skip to content