Wyposażenie
O nas
Wyposażenie

Naszym priorytetem jest zagwarantowanie pacjentom najwyższej jakości usług i komfortowych warunków leczenia.

Stale dbamy, by nowe, sprawdzone urządzenia i technologie pojawiające się na rynku urządzeń stomatologicznych mogły być jak najszybciej wykorzystywane do pracy w naszej klinice.

Oto niektóre z urządzeń i technologii stosowanych w klinice Artident. W połączeniu z wiedzą oraz doświadczeniem lekarzy i personelu medycznego, pozwalają one na zwiększenie precyzji pracy, przy jednoczesnym skróceniu czasu wykonywanych zabiegów.

Sprzęt stomatologiczny w naszym Centrum

Wiedza i doświadczenie lekarzy wspomagane najnowszymi technologiami i wysokiej jakości sprzętem jest kluczem do skutecznego leczenia.

Mikroskop zabiegowy ZEISS

Mikroskop zabiegowy ZEISS to najnowocześniejsze urządzenie znajdujące zastosowanie m.in w leczeniu stomatologicznym. Charakteryzuje się najwyższej jakości optyką, dużą głębią ostrości i potężną siłą światła, dzięki czemu przeprowadzane z jego użyciem zabiegi stomatologiczne, wykonywane są z największą dokładnością i starannością. .

Użycie mikroskopu w trakcie leczenia endodontycznego (tzw. kanałowego), dzięki wielokrotnemu powiększeniu pola pracy i doskonałemu oświetleniu, umożliwia lekarzowi:

  • lokalizację i leczenie wąskich kanałów i ich odgałęzień – szczególnie dodatkowych kanałów korzeniowych zęba, które w tradycyjnym leczeniu często bywają niewidoczne, a ich ewentualne pominięcie jest jedną z podstawowych przyczyn niepowodzeń leczenia endodontycznego,
  • perfekcyjne leczenie i wypełnienie zakrzywionych kanałów,
  • pokonywanie niedrożności wewnątrz kanału korzeniowego, który czasem bywa całkowicie zamknięty,
  • usuwanie złamanych narzędzi endodontycznych, wkładów koronowokorzeniowych, twardych cementów wypełniających kanały (podczas leczenia reendo),
  • prawidłowe rozpoznanie i podjęcie właściwego leczenia kanałowego w przypadku niewidocznych gołym okiem pęknięć lub złamań tkanek zęba,
  • leczenie resorpcji i perforacji korzeni zębów,
  • leczenie przez korony i mosty protetyczne bez konieczności ich zdejmowania i niszczenia.

Autoklaw do sterylizacji końcówek stomatologicznych

Jako jedna z nielicznych klinik stomatologicznych we Wrocławiu poddajemy końcówki stomatologiczne nie tylko dezynfekcji, ale pełnemu procesowi sterylizacji, aby zapewnić pacjentom maksymalne bezpieczeństwo. Ponadto stosujemy lampy bakteriobójcze oraz materiały jednorazowego użytku.

Fotele i unity stomatologiczne A-DEC

Pracujemy na nowoczesnych unitach stomatologicznych firmy A-DEC, które zapewniają naszym pacjentom pełen komfort, a lekarzom wzorową ergonomię pracy. Leczenie odbywa się w pozycji leżącej, co umożliwia pacjentowi relaksowanie się przez cały czas trwania zabiegu.

Laser chirurgiczno – stomatologiczny

Laser diodowy SMART M PRO to najnowocześniejsze urządzenie medyczne, które dzięki swoim parametrom znajduje szeroki zakres zastosowań przede wszystkim w mikrochirurgii (m.in. w zabiegach hemostatycznego (hamującego krwawienie) podcinania wędzidełka, bezszwowego usuwania nadziąślaków, wycinania przerosłego dziąsła), endodoncji (w leczeniu nadwrażliwości zębów, odkażaniu kanałów) oraz periodontologii (w odkażaniu kieszonek dziąsłowych, plastyce przyczepu nabłonkowego). Ponadto świetnie się sprawdza w profesjonalnym wybielaniu zębów..

Piaskarka EMS Air Flow

Piaskarka Air Flow to najnowocześniejsze urządzenie, z sukcesem wykorzystywane przez naszych lekarzy oraz higienistki, w profilaktyce naddziąsłowej, przydziąsłowej i poddziąsłowej.

Piaskarka ta skutecznie usuwa płytkę nazębną, osady i przebarwienia z bruzd i powierzchni międzyzębowych, a także zmniejsza głębokość kieszonek dziąsłowych oraz redukuje ilość bakterii. Podawanie piasku w płaszczu wodnym, powoduje, iż możliwe jest bardzo precyzyjne kierowanie jego strumienia, co sprawia, iż zabieg jest bardzo delikatny dla pacjenta.

SHADESTAR – urządzenie do mierzenia koloru zębów

ShadeStar to elektroniczne urządzenie służące do cyfrowego doboru koloru zębów.

Unit implantologiczny Surgic Pro

Unit implantologiczny renomowanej firmy NSK to urządzenie, z którego z powodzeniem korzystają nasi lekarze specjaliści z zakresu chirurgii i implantologii. Pozwala on na przeprowadzanie bardzo precyzyjnych i co bardzo ważne bezpiecznych zabiegów.z zakresu implantologii, endodoncji czy chirurgii stomatologicznej.

Wirówka PRF DUO QUATRO

Wirówka PRF Duo Quatro to nowatorskie urządzenie do pozyskiwania dwóch rodzajów fibryn bogatopłytkowych A-PRF+ oraz nowoodkrytej frakcji i-PRF, które posiadają unikatowe właściwości. Fibryny te stanowią autogenny materiał, który wspomaga naturalną regenerację i znacząco przyspiesza gojenie tkanek. Już podczas jednej wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym w łatwy i szybki sposób możliwe jest pozyskanie frakcji fibryn.

Aparat RTG/RVG Gendex EXTEND Myray

Stosujemy nowoczesny system cyfrowej diagnostyki RTG firmy Myray. Emituje on minimalną dawkę promieniowania (ponad 10-krotnie niższą niż w przypadku tradycyjnych zdjęć rentgenowskich na kliszy).

Cyfrowe zdjęcie, w kilka sekund po ekspozycji, jest automatycznie przesyłane do programu komputerowego umożliwiającego jego szczegółową analizę na ekranie monitora.

Laser dentystyczny biostymulacyjny

Wykorzystując laser biostymulacyjny, przyspieszamy regenerację tkanek, likwidację obrzęków po zabiegu i stanów zapalnych. Laser zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych objawów bólowych po zabiegu.

Mikroskop zabiegowy KAPS 1400

Mikroskop zabiegowy KAPS 1400 to mikroskop diagnostyczno-operacyjny dla stomatologii o znakomitych parametrach technicznych. Wykorzystujemy najlepszy model oferowany przez firmę KAPS (niemieckiego producenta profesjonalnych systemów optyki dla medycyny) na polskim rynku. Dzięki temu urządzeniu w Centrum ARTIMEDICA mogą być wykonywane najbardziej skomplikowane, wymagające ogromnej dokładności zabiegi z zakresu endodoncji i mikrochirurgii stomatologicznej.

System Obtura Max do termoplastycznej kondensacji gutaperki

Jednym z najistotniejszych elementów leczenia kanałowego jest precyzyjne i szczelne wypełnienie kanałów zęba. Najnowocześniejszą techniką gwarantującą taki efekt jest technika wypełniania termoplastyczną gutaperką. Wykazuje ona znacznie większą skuteczność niż powszechnie stosowane ręczne wypełnianie kanałów – tzw. boczna kondensacja gutaperki.

W Centrum ARTIMEDICA do tego celu stosujemy system urządzeń marki Obtura – lidera wśród producentów urządzeń do endodoncji. Obtura MaxPack służy wypełnianiu wierzchołka korzenia – do precyzyjnego zamknięcia światła otworu fizjologicznego korzenia zęba. Natomiast Obtura Max jest urządzeniem, w którym dochodzi do uplastycznienia gutaperki w krótkim czasie. Poprzez cienką igłę wykonaną ze stopu srebra aplikacja zostaje wprowadzona wprost do kanału korzeniowego. Znakomicie poprawia to wyniki leczenia.

Gaz rozweselający (uspokojenie wziewne, sedacja)

Sedacja wziewna to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem za pomocą działania gazu rozweselającego – wprowadza w stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, oderwania od rzeczywistości,

Sedację wziewną stosuje się głównie przy leczeniu dzieci, ale również w przypadku osób dorosłych odczuwających strach przed dentystą (tzw. zjawisko dentofobii). W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę pacjent uspokaja się,a w efekcie, leczenie zęba przebiega szybciej.

SleeperOne – znieczulanie komputerowe bez strzykawki

SleeperOne to urządzenie umożliwiające elektroniczne kontrolowanie przez mikroprocesor podawanego środka znieczulającego. System ten, analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło ono granicy odczuwania bólu. Dzięki temu proces podawania środka znieczulającego jest krótki i bezstresowy.

SleeperOne to jeden z najnowocześniejszych sposobów podawania środka znieczulającego, polecany szczególnie przy wykonywaniu znieczuleń u dzieci i osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed zastrzykiem.

Tomograf komputerowy 3D Hyperion X9

Hyperion X9 to nowoczesny tomograf, który oprócz zdjęć tomograficznych 3D, pozwala również na wykonywanie zdjęć pantomograficznych (potocznie zwanych: panoramiczne zdjęcie zębów RTG) i cefalometrycznych (bocznych zdjęć czaszki).

Sprzęt ma szerokie zastosowanie. Jest dla lekarza źródłem przydatnych informacji o uzębieniu pacjenta podczas leczenia implantologicznego, endodontycznego, ortodontycznego czy przy leczeniu z zakresu chirurgii szczękowej.

Badania tomograficzne żuchwy, szczęki, zatok, stawów skroniowo-żuchwowych czy fragmentów czaszki ułatwiają lekarzowi postawienie szybkiej i trafnej diagnozy.

Co ważne – zastosowana technologia umożliwia zmniejszenie dawki naświetlania pacjenta promieniami RTG do minimum.

Lampa wybielająca Beyond

W naszym Centrum stosujemy najbardziej zaawansowany system wybielania zębów Beyond.

Technologia Beyond pozwala na wyjątkowo skuteczne wybielanie zębów, jednocześnie gwarantując pacjentowi bezpieczeństwo i pełen komfort.

Kamera wewnątrzustna

Dzięki kamerze wewnątrzustnej zintegrowanej z monitorem przy unicie, możemy zarejestrować i pokazać pacjentowi w dużym powiększeniu obraz zębów przed leczeniem, w jego trakcie i po nim.

Jest to bardzo przydatne w diagnostyce trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej i usprawnia komunikację z pacjentem.

Lupy stomatologiczne

Wykorzystanie lup stomatologicznych pozwala na istotne zwiększenie precyzji pracy. Zapewniają one kilkukrotne powiększenie pola widzenia.

VDV Gold Reciproc – wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny

Urządzenie VDV Gold Reciproc umożliwia precyzyjne udrożnienie kanałów korzeniowych techniką maszynową – narzędziami NiTi ProTaper.

Technika ta gwarantuje znacznie dokładniejsze i szybsze opracowanie kanałów korzeniowych zęba w porównaniu do powszechnie stosowanej techniki ręcznego leczenia kanałów.

Funkcja komputerowego pomiaru długości roboczej korzenia zęba, zintegrowana z kontrolowanym momentem obrotowym, gwarantuje bezpieczeństwo i dokładność przeprowadzonego leczenia.

Skip to content